Repertoár

KYTICE reloaded

…znovu a znovu se klasika vrací. Znovu a znovu ji musejí žáci, chudáci, poslouchati do úmoru. A aby nám z toho nezahynuli, udělali jsme z Kytky úplně novou písničku. Prostřednictvím prvků moderního alternativního divadla a díky novodobému kontextu přibližujeme romantické obrozence mládeži. Vhodné od 12ti let.

Karlova a Jaromírova pohádka…

…je tradiční Erbenova „Jabloňová panna“ vyprávěná velmi netradičně, za pomoci gramofonových desek a dalšího haraburdí. Je pro děti od 4 let. Hrajeme ji naprosto interaktivně až participačně. Je potřeba jen stůl a židle. Délka 45-55 minut.

Vlk a Hlad…

…vznikl ve Finsku. Je to mezinárodně úspěšná koláž „Červené Karkulky“ a pohádky „O třech kůzlátkách“ odehrávající se uprostřed skandinávské zimy a polární noci. Haůůůůů!!! Potřeba jsou 2 židle, stůl a přípojka na elektriku pod ním. Představení má 45 minut a je vhodné od 3 let.

recenze:
http://casopishalas.cz/clanek/zobrazit/812

Cirkus Prdítko…

Kdo se bojí, nesmí do cirkusu. Protože v cirkusu, se říká jenom čistá pravda: Malí, velcí, ale i ti vyhynulí, všichni prděli. A kdo neprděl, prasknul. Nevhodné představení, ideální pro poklidné rodinné odpoledne. PSHOW, která jde za hranice viditelného a představitelného.

Tajná pohádka…

…je nejstarším kusem, který hraju. Prodělal za několik let nejednu hlubokou proměnu a stále zůstává velice oblíbeným, zejména proto, že velikou jeho část tvoří bohapusté blbnutí a bezuzdné pouštění si fantazie na špacýr, čehož se děti nemohou nabažit. Příběh tu ovšem je! O hadovi. Ten byl tak líný, že mu nohy utekly do lesa, nehodlaly na něm totiž zakrnět. 40-50 minut vhodných pro děti od 3 let. Potřebuji stůl a přístup k tříděnému odpadu.

Sněhurka a trpaslík…

je naopak nejnovějším pohádkovým kusem. Ale je to vlastně ještě pohádka? Hlavní postavou nebo spíše hybatelem děje je totiž kostka osudu. Tato hra se pohybuje na pomezí deskové hry a divadelní improvizace na pohádkové téma. Jak to se Sněhurkou dopadne tedy není až do poslední chvíle jisté…

Jak šel Ježíšek do světa…

Za sedmero žádny a  průzračnou nicotou, bylo a hlavně tedy nebylo jedno Úplné Prázdno. A v tom Prázdnu jednoho dne povídá Ježíšek tatínkovi: Táto! Já pudu do světa. Tatínek se podíval do budoucnosti, pokrčil čelo nečelo a povídá: Co muší bejt, muší bejt. A tak Ježíšek šel…
Tradiční vánoční příběh z pohledu Ježíška. 40 minut pro děti od 5 let. Stůl a zásuvka.

O nešťastném staviteli…

Představení na motivy pověsti o opravách povodní poškozeného Karlova mostu. Interaktivní příběh je zasazen do novodobého rámce, díky kterému se dozvíme další zajímavosti o tomto nejstarším dochovaném kamenném mostě v Praze.
Mladý a ctižádostivý stavitel se zaváže, že most opraví, ale spolčí se přitom s ďáblem, kterého se snaží přelstít a zle na to doplatí. Jak to s ním dopadne?
 Představení má cca 45 minut a je pro děti od 4 let. Vyžaduje širší hrací prostor.

Ademenato!

Společně s Irinou Andrejevou a Lukášem Šimonem hrajeme „ABSURDNÍ DIVADLO PRO DĚTI“. Čt Déčko předává otěže vysílání Čt Art a podle toho to také vypadá. Co všechno je ještě divadlo? Je to vždy jen kus, v němž se dá sledovat dějová linie. To je dávno přežitý názor! Jen jsme to dětem zapomněli říct:-)

Fotogalerie